Powrót do Anglii po urlopie

Powrót do Anglii po urlopie okazuje się nie być taki prosty. Odwołujące loty linie lotnie przez strajki personelu, przepełnione autobusy, busy i kolejki na autostradach. To krajobraz powakacyjnych powrotów do krajów milionów ludzi w Europie. Również busy do Anglii wyjeżdżające z Polski okazuję się być mocno obciążone nadmiarem rezerwacji. Jak zatem ominąć ten zgiełk podróżujących i zapewnić sobie pewny transport? Jeżeli podróżujemy liniami lotniczymi musimy być świadomi, że jeżeli kupujemy bilet w promocyjnej cenie nie zawsze mamy gwarancję lotu. Tym bardziej jeżeli wybieramy tanie linie lotnicze. U przewoźników z wyższej półki jest małe prawdopodobieństwo opóźnień, choć tu wiadomo, że musimy znacznie więcej zapłacić za podróż.

powrót do Anglii, busy do Angli

Liczy się czas rezerwacji

Czas rezerwacji jest szalenie istotny. Busy do Anglii powinniśmy rezerwować minimum z tygodniowym wyprzedzeniem. Zdarza się, że w sezonie urlopowym czas oczekiwania na miejsce w busie może się wydłużyć nawet do 5 tygodni. W sezonie radzimy rezerwować przejazd w obu kierunkach od razu. W ten sposób unikniemy problemów z rezerwacją i powrotem do kraju. Należy pamiętać, aby wybierać pewnego przewoźnika, który jeździ regularnie. Nie radzimy podróżować z sezonowymi firmami, z którymi gwarancja przejazdu jest żadna. Uważajcie na firmy, które wymagają wpłaty zaliczki jeszcze przed podróżą. W tym okresie jest bardzo dużo naciągaczy, którzy zrobią wszystko aby tylko zarobić. Powrót do Anglii po urlopie jest trudny dla tych, którzy rezerwują transport w ostatniej chwili.

Jak długo potrwa podróż?

Ciągłej jazdy bez przystanków z centralnej Polski do Londynu trwa około 20 godzin. Do tego czasu trzeba doliczyć 3-4 przystanki, które przeznaczamy na chwilę odpoczynku, posiłek, zakupy i toaletę. Jeżeli podczas podróży nie zaskoczą nas korki i opóźnienie na trasie, to czas przejazdu nie powinien przekroczyć 24h. Zdarza się przejechać nawet szybciej, szczególnie jeżeli mieszkasz w Polsce A 🙂 ze wschodniej strony podróż z adresu pod adres nie powinna przekroczyć 23-27h. Dużym udogodnieniem jest brak paczek do rozwiezienia. To pozwala zaoszczędzić nawet kilka godzin podczas całej trasy.